Elektronik İmza Başvuru İşlemleri
11 Ocak 2021

Elektronik İmza Başvuru İşlemleri

Güncelleme Tarihi: 26/07/2018

Elektronik ortamda yazılan reçetelerin "5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu" ile yapılan düzenleme kapsamında ıslak imzaya eşdeğer hukuki geçerliliği olan e-imza prosedürü ile imzalanması gerekmektedir.

Bu kapsamda Hekimlerimiz Elektronik İmza'larını temin edebilmeleri için başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Daha önce Elektronik İmzasını almış ve halen Elektronik İmzası aktif olan Hekimlerimiz, mevcut Elektronik İmzalarını kullanabilirler. 

Elektronik İmzalar, TÜBİTAK-BİLGEM Kamu Sertifikasyon Merkezi tarafından üretilerek kurye ile gönderilmektedir. Bu kapsamda Başvuru Formunda mutlaka açık adres yazılması gereklidir.

Hakkari İl Sağlık Müdürlüğü’ne Bağlı Birimlerde Çalışan Personel İçin;
1. http://portal.kamusm.gov.tr/bp/ws.go adresinden e-imza başvurunuzu oluşturunuz.
2. Yaptığınız başvuruya ait formun çıktısını alarak imzalayınız Hakkari İl Sağlık Müdürlüğü -  Destek Hizmetleri Başkan Yardımcılığı – Bilgi İşlem Birimi’ne elden, posta ya da üst yazı ile iletiniz.
3. İlgili evrakların tesliminden sonra kurye tarafından e-imzanızı başvuru formunda belirttiğiniz adrese teslim edecektir.

Aile Hekimleri için;
Elektronik İmza İlk kez başvuru ve yenilemede, Aile Hekimlerimiz Başvuru Formlarının çıktılarını ıslak imzalı bir şekilde ve Elektronik İmza ücretini Sağlık Bakanlığının 27/06/2016 tarih ve 64395869 sayılı resmi yazısı gereği ödediğini gösterir Banka Dekontu ile birlikte TSM aracılığıyla ya da kendileri Hakkari
 İl Sağlık Müdürlüğü -  Destek Hizmetleri Başkan Yardımcılığı – Bilgi İşlem Birimi’ne ulaştırmaları gerekmektedir.

İlgili resmi yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Elektronik İmza ücretinin ödenmesi ile ilgili resmi yazı için tıklayınız.

(3 yıllık nitelikli elektronik sertifikanın fiyatı + Mini kart okuyucu fiyatıÜcret Bilgisi için tıklayınız.

*** İlk başvurularda ve Yenileme için yapılan başvurularda ücretler Müdürlüğümüzün belirttiği hesap numarasına, Kayıp/Çalıntı başvurusunda ise Kamu Sertifikasyon Merkezinin Banka Hesap Numarasına yatırılması gerekmektedir. 

Müdürlüğümüz Banka Hesap bilgileri için Hesap Numarası için Tıklayınız